Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że firma Maya Victory otrzymała od Marszałka Województwa Śląskiego pozwolenie na wytwarzanie oraz zezwolenie na zbieranie i przetwarzanie odpadów, co umożliwia jej oficjalne rozpoczęcie działalności w nowym zakładzie przetwarzania, zlokalizowanym przy ul. Szybowej 7D w Zabrzu. 

Kolejny zakład Maya Victory

Jest to już drugi zakład przetwarzania Maya Victory, obok istniejącego od 8 lat zakładu w Bogumiłowie. Zakład w Zabrzu będzie specjalizować się głównie w przygotowywaniu frakcji po pierwszym etapie przetwarzania ZSEiE (Zużyty Sprzęt Elektryczny i Elektroniczny). Ten krok stanowi również nową szansę dla lokalnej społeczności, oferując dodatkowych 25 nowych miejsc pracy.

Proces recyklingu

W naszym zakładzie w Zabrzu będziemy przyjmować frakcje już po pierwszym etapie recyklingu. Oznacza to, że będą to m.in. zmielone lodówki czy pralki, które zostaną starannie przeanalizowane i odpowiednio oczyszczone. Dzięki temu uzyskamy różnorodne cenne surowce i metale, takie jak aluminium, miedź, metale żelazne i nieżelazne, stal czy mosiądz. Te precyzyjnie przygotowane materiały trafią bezpośrednio do końcowego klienta, np. huty, która nada im nowe życie.