Festyn Rodzinny z Okazji Dnia Dziecka

Maya Victory oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko serdecznie zapraszają na festyn rodzinny, który odbędzie się 15 czerwca 2024 roku w Zabrzu. Wydarzenie organizowane przez Radę Dzielnicy Osiedle Młodego Górnika w Zabrzu, odbędzie się przy budynku Rady Dzielnicy na ul. Młodego Górnika 2C.

Program Festynu:

9:00 – Turniej Rady Dzielnicy w piłce nożnej
16:00 – Rozpoczęcie festynu oraz przywitanie gości
16:30 – Gry i zabawy
16:00-18:30 – Warsztaty ekologiczne prowadzone przez edukatorów z Fundacji Odzyskaj Środowisko
Od 19:00 – Wspólna zabawa z zespołem The Double Brothers

Dodatkowe Atrakcje:

  • Zamek dmuchany
  • Pokaz straży pożarnej
  • Muzeum pojazdów zabytkowych
  • Wata cukrowa i popcorn
  • Fotobudka

Warsztaty Ekologiczne:

Od godziny 16:00 zapraszamy na stoisko Fundacji Odzyskaj Środowisko, gdzie będziecie mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych, w tym m.in. zbudować “las z elektrycznych śmieci” czy zagrać w szachy wykonane z recyklingu elektrycznych śmieci pozyskanych w zakładzie Maya Victory.

O Organizatorach:

Maya Victory Sp. z o.o. oraz Fundacja Odzyskaj Środowisko (FOŚ) są częścią MB GROUP.

Maya Victory:

Maya Victory specjalizuje się w przetwarzaniu Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego (ZSEiE). Posiada dwa nowoczesne zakłady zlokalizowane w Bogumiłowie i Zabrzu. Dzięki nieustającym inwestycjom i pozyskiwaniu środków m.in. z funduszy norweskich, procesy technologiczne pozwalają na uzyskiwanie z e-odpadów różnorodnych cennych surowców i metali, takich jak aluminium, miedź, metale żelazne i nieżelazne, stal czy mosiądz, które następnie trafiają do hut czy zakładów produkcyjnych, nadających im nowe życie.

Fundacja Odzyskaj Środowisko:

Fundacja Odzyskaj Środowisko od ponad dekady działa w obszarze #smartedu, propagując wiedzę na temat prawidłowego postępowania ze Zużytym Sprzętem Elektrycznym i Elektronicznym, gospodarki cyrkularnej i społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach projektu Elektryczne Śmieci współpracuje z 90 miastami w całej Polsce, pokazując ciekawy i praktyczny wymiar recyklingu. Realizuje także, we współpracy z firmą InPost, usługę EKOzwroty, koncentrującą się na wydłużaniu życia produktów i zamykaniu obiegów. Innowacyjne projekty fundacji to także pasieki z recyklingu oraz Polska Stolica Recyklingu – program grywalizacji dla Miast i Instytucji.
Serdecznie zapraszamy do udziału w festynie rodzinnym i wspólnego świętowania Dnia Dziecka!